logo

موسسه فرهنگی آموزشی معرفت

مجوز رسمی برگزاری آزمون TOEFL IBT ,GRE از ETS آمریکا
edu@marefatinstitute.com
021-66491210

دکنر رضا پژوهان دوست نماینده رسمی ETS

TOEFL

Test of English as a Foreign Language

آزمون تافل ( TOEFL) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می‌شود.  این آزمون، مهارت در بخشهای شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد . تافل یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که برای ورود به بیش از 4400 کالج و دانشگاه در ایالات متحده ، کانادا و دیگر بخشهای جهان، مورد نیاز می‌باشد. همچنین افراد خارجی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند، برای ادامه فعالیتهای حرفه‌ای شان در آمریکا و کانادا به یک رتبه تافل نیاز دارند. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاه ها به مدت دو سال دارای اعتبار می باشد.

تافل کتبی PBT و کامپیوتری CBT و اینترنتی iBT

از سال 1968 تا 1998، آزمون تافل فقط به صورت کتبی برگزار می‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال 1998 ETS که آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.
علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، آزمون کاملاً جدیدی نیز ارائه می شود. این آزمون جدید تفاوتهای زیادی با دو نسخه موجود دارد. از آن جمله می‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره کرد.

تافل اینترنتی (iBT) چه تفاوتی با تافل کتبی و کامپیوتری دارد؟

آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» دارد و در مقابل، بخش ساختار  که در آزمون های کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر بطور غیرمستقیم در بخشهای دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سخنرانی‌ها و گفتگوها در بخش شنیداری طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نویسی نیز دیگر مجاز می‌باشد. در بخش درک مطلب نوع سؤالات متنوع‌تر شده و بعنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌بندی کنند و یا جدولی را پر کنند. تایپ کردن هم در بخش نوشتاری دیگر الزامی است.

 بخشهای مختلف تافل (iBT)

*بخش درک مطلب (Reading)
: بخش درک مطلب در تافل iBT خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. این بخش از سه متن آکادمیک تشکیل شده است که به دنبال هر کدام چندین پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از این متن‌ها حدوداً از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نیز ترکیبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدیدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان باید جدولی را پر کنند یا یک نتیجه گیری روایی را تکمیل نمایند. دو ویژگی اضافه شده به بخش درک مطلب (Reading)، یکی فهرست لغات و دیگری یک گزینه تجدید نظر (review option)  می‌باشد. «فهرست لغات» به شما این امکان را می‌دهد که معنی کلمات کلیدی موجود در متن را بیابید و با «گزینه تجدید نظر»    (review option)  می‌توانید برگردید و در پاسخهایتان تجدید نظر کنید.

*بخش شنیداری  :(Listening)
بخش شنیداری آزمون تافل توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی، آنگونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود، ارزیابی می‌کند. بخش شنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسشهای متعدد تشکیل یافته است.

*بخش نوشتاری :(Writing)
این بخش از آزمون، توانایی شما را در به کارگیری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در یک محیط دانشگاهی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به دو قسمت تقسیم می‌شود: یک قسمت تلفیقی (integrated) و یک قسمت مستقل (independent) که تایپ کردن هم برای هر دو قسمت ضروری است. در قسمت تلفیقی شما باید در ابتدا متن کوتاهی را بخوانید (250 تا 300 کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهید. بعد از آن شما باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی بدست آورده‌اید به یک پرسش پاسخ دهید. به شما 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که پاسخ خود را که باید بین 150 تا 225 کلمه باشد، بنویسید. اما قسمت مستقل (independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپیوتری تافل می‌باشد: به شما 20 دقیقه فرصت داده می‌شد که انشاء کوتاهی در حدود 300 کلمه درباره یک موضوع خاص بنویسید.

*بخش گفتاری :(Speaking)
این بخش جدید از آزمون تافل دارای شش تکلیف (task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (independent) و چهارتای آن به صورت تلفیقی می‌باشد.

بطور دقیق‌تر، بخش گفتاری آزمون تافل دارای قسمتهای زیر است:

2 تکلیف مستقل (independent) درباره موضوعات معمولی و آزاد.
- شرکت‌کنندگان باید با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد یک موضوع خاص موضع گیری کرده و آن را توضیح دهند.

2 تکلیف تلفیقی (integrated) بر اساس خواندن و شنیدن.
- این تکالیف شامل یک متن کوتاه و یک صحبت کوتاه می‌باشند. شرکت کنندگان باید اطلاعاتی را که از این دو طریق بدست می‌آورند، با هم تلفیق کرده و در پاسخ خود به کار گیرند.

2 تکلیف تلفیقی بر اساس شنیدن یک سخنرانی یا گفتگوی کوتاه.
- شرکت کنندگان باید نکات کلیدی موجود در آنچه که می‌شنوند را بطور خلاصه در پاسخ‌هایشان ارائه دهند

مدت پاسخگویی به هر کدام از تکالیف از 45 تا 60 ثانیه متغیر می‌باشد

موسسه فرهنگی آموزشی معرفت برگزار کننده آزمون TOEFL با مجوز رسمی ETC

در مرکز آموزش زبانهای خارجی معرفت ابتدا آزمون تعیین سطح به صورت کتبی و شفاهی برگزار میگردد. این آزمون بصورت شفاهی و همانند مصاحبه آزمون TOEFL صورت  میگیرد و ثبت نام با توجه به نمره تعیین سطح و نیاز زبان‌آموزان در یکی از دوره‌های مناسب صورت میگیرد.

درصد قبولی در آزمون های TOEF IBT 0
درصد قبولی در آزمون های GRE 0
رضایت دانش پژوهان 0
75

82

همچنین موسسه زبان معرفت با بهره گیری بیش از 15 سال تجربه در برگزاری آزمونهای رسمی تافل و  GRE  با مجوز رسمی از سازمان  ETS امریکا، با برگزاری مستمر آزمون‌های آزمایشی تافل روند پیشرفت زبان آموزان را کنترل و  نقاط ضعف ایشان را مشخص و برطرف میسازد.

جهت مشاوره و آزمون تعیین سطح با مشاوران ما بر روی دکمه تماس با ما کلیک فرمایید.